PRZYCHODNIA CZYNNA
PON-PT 8.00-19.00, SOB-ND 9.00-15.0
MOŻLIWE TELEWIZYTY

  ul. Władysława IV 59
II piętro, Gdynia

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na badania kierowców kategorii B i uzyskania stosownych dokumentów, umożliwiających wyrobienie lub wydłużenie ważności Prawa Jazdy do naszej Przychodni.

Bliskość naszej placówki od Urzędu Miejskiego w Gdyni (100 m) powoduje, że szczególnie zachęcamy osoby, które muszą przedstawić odpowiednie dokumenty dotyczące badań kierowców kat.B w tym Urzędzie i potrzebują szybkiej i sprawnej obsługi.

KOMU SĄ POTRZEBNE BADANIA DLA KIEROWCÓW KAT.B
- osobom, które potrzebują wyrobić Profil Kandydata na Kierowcę (PKK) aby przystąpić do kursu na Prawo Jazdy
- osobom, które chcą odnowić Prawo Jazdy, ze względu na fakt zakończenia daty ważności tego dokumentu


JAK SIĘ ZAREJESTROWAĆ W PRZYCHODNI NA BADANIE ABY UZYSKAĆ ODPOWIEDNI DOKUMENT NIEZBĘDNY DLA WYDZIAŁU KOMUNIKACJI URZĘDU MIEJSKIEGO
Jeżeli chcą Państwo skorzystać z naszej usługi bardzo prosimy rejestrację poprzez:
- kontakt telefoniczny z naszą rejestracją: 603 907 787, 603 907 797 i umówienie się na wizytę „badanie kierowców kat.B”
lub
osobiste odwiedzenie przychodni i zapisanie się na wizytę „badania kierowców” (jeżeli odpowiedni lekarz będzie przyjmował w Przychodni to badanie kierowców wykonane jest od ręki, a osoby przychodzące na badanie kierowców obsługiwane są poza kolejnością (prosimy o sprawdzenie dostępności lekarza na stronie www.medycznagdynia.pl lub telefonicznie jeżeli chcieliby Państwo być obsłużeni w trybie „poza kolejnością”)
lub
- zalogowanie się przez naszą stronę www.medycznagdynia.pl klikając na „rejestracja” - później „e-rejestracja portal pacjenta” - później wybrać „badania kierowców” i wpisać odpowiednią datę
lub
- zalogowanie się przez naszą stronę www.medycznagdynia.pl klikając na „specjaliści” - później „badania kierowców” - później „lek.med. Hubert Białasiewicz” lub "lek.med. Joanna Majorkiewicz-Zdziebło" - później „umów się na wizytę”

JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ DO BADANIA
Przed umówionym terminem wizyty w naszej Przychodni przez 4-6 godzin wcześniej powstrzymać się od spożywania posiłków i picia słodkich napojów (nawet kawy z mlekiem). W zakres badania wchodzi ocena poziomu glukozy we krwi, a nie stosowanie się do powyższych zaleceń ma wpływ na wyniki tego badania.
Można też przynieść ze sobą wynik pomiaru glukozy na czczo, który był wykonany do 3 miesięcy przed badaniem kierowcy, wtedy nie muszą Państwo przychodzić na czczo.
Osoby chorujące na cukrzycę powinny posiadać ponadto opinie lekarza prowadzącego leczenie cukrzycy (lekarza rodzinnego lub diabetologa) wypisaną na dostępnym do pobrania na naszej stronie druku Karta konsultacyjna diabetologiczna.
Osoby chorujące na padaczkę  powinny wykazać się opinią prowadzącego  specjalisty neurologa , który wypełnia  dostępny do pobrania druku Karta konsultacyjna neurologiczna.
Na badanie najlepiej być wyspanym. Nie wolno być pod wpływem alkoholu i innych środków odurzających. Osoby uzależnione od  alkoholu lub innych środków odurzających nie mogą prowadzić pojazdów mechanicznych, osoby  takie dopiero po rocznym okresie abstynencji i pozytywnej opinii lekarza/terapeuty mogą ubiegać się o prawo jazdy.

CZAS I ZAKRES BADANIA
Samo badanie trwa około 25 minut.
W skład badania wchodzi ogólne badanie internistyczne (między innymi pomiar ciśnienia tętniczego, osłuchiwanie klatki piersiowej) oraz krótkie badanie wzroku, słuchu  i sprawności psychomotorycznej.

KOSZT BADANIA
200 zł

CO NALEŻY ZABRAĆ NA BADANIE ZE SOBĄ
- dokument tożsamości (dowód osobisty lub paszport)
- prawo jazdy (jeżeli jesteś osobą, która chce przedłużyć dokument Prawa Jazdy)
- pisemną zgodę rodziców (jeżeli jesteś osobą, która nie ukończyła 18 roku życia)
- okulary i opis wady wzroku (pomiar ostrości wzroku) - wypis z ostatniej wizyty u lekarza okulisty (jeżeli jesteś osoba noszącą okulary lub szkła kontaktowe)
- w przypadku osób chorujących na cukrzycę lub padaczkę niezbędna jest:
 > Karta konsultacyjna diabetologiczna (dla osób chorujących na cukrzycę) do pobrania
 > Karta konsultacyjna neurologiczna (dla osób chorujących na padaczkę) do pobrania

ZAKOŃCZENIE BADANIA
Po zakończeniu badania lekarz wydaje Orzeczenie (dokument, z którym należy się zgłosić do Wydziału Komunikacji).
W dokumencie mogą być zaznaczone ewentualne tzw. Kody ograniczeń np.: podając w nim ewentualne kody ograniczeń np.: 1.01.06 – wymagane prowadzenie pojazdu w okularach lub soczewkach kontaktowych

CZYNNOŚCI PO UZYSKANIU ORZECZENIA OD NASZEGO LEKARZA
- jeżeli chcesz wyrobić Profil Kandydata na Kierowcę (PKK)
lub
- jeżeli chcesz przedłużyć istniejące prawo jazdy, któremu kończy się data ważności

to w obu powyższych przypadkach zgłaszasz się do właściwego Wydziału Komunikacji z wydanym Ci przez naszego lekarza Orzeczeniem. Niezbędne są także inne dokumenty (informacji na ten temat udziela właściwy Tobie Wydział Komunikacji).

 

Konsultacje i kuracje dietetyczne

1. Pierwsza konsultacja dietetyczna - 120 zł
Ocena dotychczasowego sposobu odżywiania, propozycja nowego modelu żywienia, analiza wyników badań przy doborze diety, ustalenie indywidualnej diety.

2. Każda kolejna konsultacja - 90 zł

3. Konsultacja przez telefon - 110 zł

4. Jadłospis 14-dniowy - 100 zł

 58 500 46 87

 58 500 46 88