W styczniu 2020 roku ruszyła kampania promująca medycynę estetyczną w Medycznej Gdyni. Reklama pojawiła się na ekranach telewizyjnych w gdyńskich autobusach.
Najważniejszym atutem medycyny estetycznej w Naszej przychodni są zabiegi wykonywane przez lekarzy specjalistów.

https://www.youtube.com/watch?v=DZd0SNzTr7M

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Z początkiem grudnia na ekranach telewizyjnych w gdyńskich autobusach pojawiła się świąteczna wersja reklamy przychodni Medyczna Gdynia, w której zachęcamy do zakupu bonu upominkowego dla bliskiej osoby, także z zakresu medycyny estetycznej.

https://www.youtube.com/channel/UC9T09MVHpKg128_yw7oGmog

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Od 28 października 2019r. ruszyła kampania przypominająca o konieczności wykonywania badań w ramach ogólnoświatowej akcji MOVEMBER - której głównym celem jest podnoszenie świadomości mężczyzn w zakresie profilaktyki raka jąder i prostaty. Kampania pojawiła się w gdyńskich autobusach na znajdujących się wewnątrz ekranach.

https://www.youtube.com/watch?v=hVV-kKmpl6I

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aparat usg Alpinion E CUBE 8

Przychodnia „Medyczna Gdynia” oferuje Państwu badania usg nowoczesnym, wysokiej jakości aparatem Alpinion E CUBE 8.

Jest to już trzeci nowoczesny aparat usg, którym dysponuje nasza Przychodnia.

Ten najnowszej generacji aparat przystosowany przede wszystkim do badań ortopedycznych, a także kardiologicznych. Może służyć także radiologom do diagnostyki narządów (tarczycy, jąder, piersi).

Główne cechy aparatu to:
- wysokowydajne przetworniki, dzięki którym możliwe jest uzyskanie bardzo wyraźnych obrazów i dokładnych diagnoz,
- duża wydajność fal ultradźwiękowych zwiększa czułość sygnału i poprawia jakość obrazów klinicznych,
- dzięki podwójnemu pulserowi widoczne są bardzo wyraźne dane Dopplera, zachowując przy tym ostre obrazy 2D w kolorze,
- artefakty są skutecznie eliminowane, a granice między tkankami są wyraźnie rozróżniane.

Aparat posiada monitor LED Full HD o wysokiej rozdzielczości zapewnia ostre i wyraźne obrazy, a dzięki technologii IPS (In-Plane Switching) pole widzenia jest szerokie i bez zniekształceń obrazu. 

Serdecznie zapraszamy do zapisów na badania.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Od 1 października 2019r. ruszyła kampania promująca Przychodnię "Medyczna Gdynia" oraz przypominająca o konieczności wykonywania badań piersi w ramach ogólnopolskiej akcji RÓŻOWY PAŹDZIERNIK. Kampania pojawiła się w gdyńskich autobusach na znajdujących się wewnątrz ekranach.

https://www.youtube.com/watch?v=iWZco4ELLGg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Od 1 września 2019r. ruszyła kampania promująca Przychodnię "Medyczna Gdynia" w gdyńskich autobusach na znajdujących się wewnątrz ekranach.

https://www.youtube.com/watch?v=UX0fa0gZlmc

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Biopsja fuzyjna gruczołu krokowego

Biopsja fuzyjna gruczołu krokowego to nowoczesna metoda wykonywana u mężczyzn w celu potwierdzenia lub odrzucenia podejrzenia raka prostaty.

Biopsja fuzyjna gruczołu krokowego jest jedną z najnowszych i najbardziej dokładnych metod diagnostycznych w przypadku raka prostaty. Jest dużo bardziej precyzyjna od klasycznej biopsji prostaty.
Dr n.med. Tomasz Drabarek wykonuje biopsje prostaty oparte na łączeniu obrazów wieloparametrycznego rezonansu magnetycznego (mpMRI) i usg transrektalnego (TRUS) w czasie rzeczywistym. Połączenie wysoce specjalistycznego sprzętu oraz doświadczenia pozwala na dokładne uwidocznienie zmiany.

Przychodnia „Medyczna Gdynia” dysponuje technologią umożliwiającą przeprowadzenie zabiegu zarówno na drodze przezodbytniczej jak również przezkroczowej. Wszystkie biopsje wykonywane są  w znieczuleniu.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aparat USG

W przychodni „Medyczna Gdynia” oferujemy Państwu badania USG nowoczesnym, wysokiej jakości aparatem Voluson S6.

Aparat Voluson S6 został stworzony przede wszystkim do badań prenatalnych, położniczych i ginekologicznych, ale także radiologicznych.
W aparacie wykorzystane zostały najnowsze technologie z zaawansowanym cyfrowym układem formowania wiązki ultradźwiękowej, oraz technologii RAW DATA, która umożliwia zapis danych obrazowych zaraz po digitalizacji. Pozwala to na wykonanie najwyższej jakości badań. Główne cechy aparatu Voluson S6:

- doskonała jakość obrazów 2D i 3D zoptymalizowanych pod kątem ich wyrazistości,
- dostęp do anatomicznych struktur naczyniowych dzięki zaawansowanej technice kolorowego Dopplera,
- niezwykle realistyczny obraz anatomiczny, dzięki technologii HDliveTM podczas obrazowania 3D/4D
- dopochwowa głowica dostarcza znakomitej jakości obrazu podczas badań ginekologicznych 2D oraz płodu.

Aparat Voluson S6 ponadto posiada monitor o wysokiej jakości obrazu, dorównującej standardom sprzętu klinicznego, co sprawia, że nie ma on sobie równych w badaniach diagnostyki ultrasonograficznej wśród aparatów tej klasy.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Densytometr

Miło nam poinformować wszystkich naszych Pacjentów, że od listopada 2018 roku nasza Przychodnia „Medyczna Gdynia” dysponuje nowoczesnym aparatem densytometrycznym służącym do mierzenia gęstości kości.


Densytometria jest to szybkie i mało skomplikowane badanie, dzięki któremu można ocenić stan kośćca. W badaniu wykorzystuje się minimalne dawki promieniowania X (1/10 średniej dawki promieniowania wykorzystywanego podczas RTG klatki piersiowej), dzięki któremu można określić stopień ubytku masy kostnej. Na podstawie badania można ocenić, ile gramów wapnia oraz innych minerałów znajduje się w danym segmencie kości. Im wyższa zawartość związków mineralnych, tym gęstsze kości. A im są gęstsze, tym silniejsze, i jednocześnie mniej podatne na złamania.


W przychodni Medyczna Gdynia badanie przeprowadzane jest na nowoczesnym sprzęcie amerykańskiej firmy Norland – wysokiej klasy aparacie zapewniającym najniższą dawkę promieniowania dla pacjenta. Jest bardzo precyzyjnym i bezpiecznym narzędziem do diagnostyki gęstości kości.


Badanie gęstości kości zalecane jest:
• kobietom powyżej 60. roku życia (jako badanie przesiewowe),
• osobom w wieku 60 lat, które znajdują się grupie podwyższonego ryzyka osteoporozy,
• u osób z niską masą ciała,
• osobom, u których występują schorzenia związane z niewielką masą kostną lub utratą masy kostne (np. po menopauzie, w chorobach nerek, w chorobach reumatycznych, z powodu niedoboru hormonów płciowych),
• osobom z małą zawartością wapnia i witaminy D w diecie,
• osobom po złamaniach kości nadgarstka, kręgosłupa lub biodra, które nie były związane z urazem,
• pacjentom planującym zabieg wszczepienia endoprotezy
• kobietom przyjmującym hormonalną terapię zastępczą lub w okresie menopauzalnym,
• osobom uprawiającym mało aktywności fizycznej,
• osobom palącym papierosy i nadużywającym alkohol,
• pacjentom leczonym z powodu osteoporozy (jako monitoring skuteczności leczenia)


Densytometria jest prostym, szybkim, i co najważniejsze bezbolesnym badaniem (trwa około 15 minut). Osoba wykonująca densytometrię poprosi o przyjęcie wygodnej, leżącej pozycji na specjalnie przygotowanym stole. Należy wybrać względnie wygodną pozycję, gdyż przez kilka minut trzeba będzie w niej pozostać bez ruchu. Zgodnie z obecnymi standardami preferowane miejsca pomiaru to szyjka głowy kości udowej oraz odcinek lędźwiowy kręgosłupa.


W przeciwieństwie do zwykłego prześwietlenia, do densytometrii nie trzeba się rozbierać, ale tylko wtedy, gdy ubranie nie ma żadnych elementów metalowych (guziki, suwaki, itp.). Na czas wykonywania badania zaleca się również zdjęcie biżuterii.
Bezwzględnym przeciwwskazaniem do badania jest ciąża. Zaleca się również odstęp 7 dni od wcześniejszego badania radiologicznego z użyciem środków kontrastujących.


Wynik badania omawiany jest przez wykwalifikowany personel z wieloletnim doświadczeniem w badaniach osteoporozy i wydawany jest bezpośrednio po badaniu. W przypadku stwierdzenia osteoporozy istnieje możliwość skorzystania z konsultacji reumatologa, endokrynologa lub ortopedy.


Koszt badania densytometrycznego to 80 zł (płatność gotówką lub kartą). Nie jest wymagane skierowanie.