BADANIA KIEROWCÓW KAT. A I B

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na badania kierowców kategorii B w celu uzyskania odpowiednich dokumentów, umożliwiających wyrobienie lub wydłużenie ważności prawa jazdy. Bliskość naszej placówki od Urzędu Miejskiego (ok 100 m), powoduje, że szczególnie zachęcamy osoby, które muszą przedstawić odpowiednie dokumenty w tym Urzędzie i potrzebują szybkiej i sprawnej obsługi.

 

KOMU POTRZEBNE SĄ BADANIA KIEROWCÓW

- osobom, które muszą wyrobić Profil Kandydata na Kierowcę (PKK) żeby przystąpić do egzaminu;
- osobom, które chcą odnowić prawo jazdy, ze względu na fakt zakończenia ważności tego dokumentu.

 

CENA BADANIA

200 zł

 

JAK SIĘ ZAREJESTROWAĆ U NAS NA BADANIA KIEROWCÓW

Jeżeli chcą Państwo skorzystać z naszej oferty badania kierowców bardzo prosimy o wcześniejszą rejestrację poprzez:
- osobistą rejestrację w Przychodni – jeżeli w danym dniu przyjmuje odpowiedni lekarz to badanie wykonuje się „od ręki”, a osoby przychodzące na badania kierowców obsługiwane są poza kolejnością;
- kontakt telefoniczny z naszą rejestracją pod numerami telefonów: +48 603 907 787 lub +48 603 907 797;
- stronę www.medycznagdynia.pl w zakładce umów wizytę a następnie wybierając usługę Badania Kierowców.

 

JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ DO BADANIA

Przed umówionym terminem wizyty w naszej Przychodni przez 4-6 godzin wcześniej powstrzymać się od spożywania posiłków i picia słodkich napojów (nawet kawy z mlekiem). W zakres badania wchodzi ocena poziomu glukozy we krwi, a nie stosowanie się do powyższych zaleceń ma wpływ na wyniki tego badania.
Można też przynieść ze sobą wynik pomiaru glukozy na czczo, który był wykonany do 3 miesięcy przed badaniem kierowcy, wtedy nie muszą Państwo przychodzić na czczo.
Osoby chorujące na cukrzycę powinny posiadać ponadto opinie lekarza prowadzącego leczenie cukrzycy (lekarza rodzinnego lub diabetologa) wypisaną na dostępnym do pobrania na naszej stronie druku Karta konsultacyjna diabetologiczna.
Osoby chorujące na padaczkę  powinny wykazać się opinią prowadzącego  specjalisty neurologa , który wypełnia  dostępny do pobrania druku Karta konsultacyjna neurologiczna.
Na badanie najlepiej być wyspanym. Nie wolno być pod wpływem alkoholu i innych środków odurzających. Osoby uzależnione od  alkoholu lub innych środków odurzających nie mogą prowadzić pojazdów mechanicznych, osoby  takie dopiero po rocznym okresie abstynencji i pozytywnej opinii lekarza/terapeuty mogą ubiegać się o prawo jazdy.

 

CZAS I ZAKRES BADANIA

Badanie trwa ok 25 minut.
Zakres badania obejmuje ogólne badanie internistyczne, w tym pomiar ciśnienia tętniczego, osłuchiwanie klatki piersiowej, badanie wzroku, słuchu oraz sprawności psychomotorycznej.

 

CO NALEŻY ZABRAĆ ZE SOBĄ NA BADANIE

Na badanie kierowców należy zabrać ze sobą:
- dowód osobisty lub inny dokument tożsamości,
- prawo jazdy – jeżeli jesteś osobą, która chce przedłużyć dokument prawa jazdy
- pisemną zgodę rodziców – jeżeli jesteś osobą, która nie ukończyła 18 roku życia, 
- okulary i opis wady wzroku (pomiar ostrości wzroku), wypis z ostatniej wizyty u okulisty – jeżeli jesteś osobą noszącą okulary bądź soczewki kontaktowe,
- w przypadku osób chorych na cukrzycę niezbędna jest karta konsultacyjna diabetologiczna,
- w przypadku osób chorych na padaczkę niezbędna jest karta konsultacyjna neurologiczna.

 

ZAKOŃCZENIE BADANIA

Po zakończeniu badania lekarz wydaje Orzeczenie, dokument z którym należy zgłosić się do Urzędu Miasta do Wydziału Komunikacji.

 

CZYNNOŚCI PO UZYSKANIU ORZECZENIA

- jeżeli chcą Państwo wyrobić Profil Kandydata na Kierowców
- jeżeli chcą Państwo przedłużyć istniejące prawo jazdy, któremu kończy się data ważności
W obu przypadkach należy zgłosić się do właściwego Wydziału Komunikacji z wydanym przez naszego lekarza Orzeczeniem. O innych niezbędnych dokumentach informacji udziela właściwy Wydział Komunikacji).

Formularz kontaktowy dla Pacjenta

Masz do nas pytania ? Chcesz umówić wizytę ?
Napisz do nas korzystając z poniższego formularza ...