Dermatolodzy

lek. med. Rafał Sługocki

dermatolog

Specjalista z zakresu dermatologii i wenerologii, medycyny morskiej i tropikalnej, posiadający długoletnie doświadczenie zawodowe i rzeszę zadowolonych pacjentów.

Od zawsze związany z Gdynią. Absolwent II LO im. Adama Mickiewicza w Gdyni. Ukończył wydział lekarski Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi. Staże podyplomowe odbywał w 7 Szpitalu Marynarki Wojennej w Gdańsku, gdzie później pracował jako asystent, zastępca ordynatora a następnie ordynator Oddziału Dermatologii do 2012 roku.

Po ukończeniu studiów podyplomowych na wydziale Zarządzania UG zajmował stanowisko Dyrektora w ogólnopolskim Centrum Medycznym jednocześnie prowadząc indywidualną praktykę lekarską.

Wolny czas spędza podróżując, żeglując i jeżdżąc na nartach. Interesuje się sztuką kulinarną.

lek. med. Adrian Karamon

dermatolog

Na co dzień pracuje i specjalizuje się w Klinice Dermatologii, Wenerologii i Alergologii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. Zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób skóry, a w szczególności: trądziku młodzieńczego, trądziku różowatego, egzemy, atopowego zapalenia skóry. 

dr n. med. Marta Malek

dermatolog

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. W 2009 roku rozpoczęła specjalizację w dziedzinie „dermatologia i wenerologia” w ramach rezydentury w Klinice Dermatologii, Wenerologii i Alergologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. W 2013 roku obroniła rozprawę doktorską dotyczącą patogenezy świądu u chorych z pierwotnymi chłoniakami skóry. Jest autorką i współautorką 25 publikacji naukowych oraz doniesień zjazdowych. Uczestniczy w licznych szkoleniach i konferencjach stale podnosząc swoje kwalifikacje. Członek Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego.

lek. med. Anna Putynkowska

dermatolog

Absolwentka kierunku lekarskiego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Obecnie w trakcie specjalizacji z zakresu dermatologii i wenerologii w Szpitalu Copernicus przy ul. Powstańców Warszawskich 1-2 w Gdańsku, znanym dawniej Szpitalem Kolejowym.
Na co dzień pracuje w Oddziale Dermatologii Szpitala Copernicus, gdzie zdobywa swoją dermatologiczną wiedzę pod okiem doświadczonych specjalistów. W trakcie swojej codziennej, szpitalnej pracy zajmuje się swoimi hospitalizowanymi pacjentami, wykonuje wideodermatoskopowe badania znamion skóry oraz bierze udział w rozmaitych badaniach klinicznych mających na celu wdrożenie nowych leków dla pacjentów z przewlekłymi chorobami skóry. Jest również autorem i współautorem kilku artykułów w czasopismach naukowych oraz aktywnym członkiem Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego.
Cechuje się otwartością i wyczuciem w kontaktach z pacjentami, zarówno tymi dorosłymi, jak i najmłodszymi.

LECZONE CHOROBY ORAZ GŁÓWNE ZAINTERESOWANIA ZAWODOWE TO MIĘDZY INNYMI:
- choroby bakteryjne, wirusowe, grzybicze oraz pasożytnicze skóry,
- choroby i zaburzenia paznokci,
- przerzedzenie i wypadanie włosów oraz inne choroby skóry owłosionej głowy,
- leczenie trądziku dziecięcego, młodzieńczego oraz typu dorosłych, w tym trądziku różowatego,
- kriochirurgia w chorobach skórnych,
- leczenie łuszczycy: miejscowe oraz doustne,
- choroby alergiczne skóry, kontaktowe zapalenia skóry,
- ocena znamion barwnikowych skóry oraz prewencja i profilaktyka nowotworów skóry,
- leczenie łojotokowego zapalenie skóry
- ocena cery i konsultacje oraz porady w zakresie zabiegów kosmetologicznych,
- konsultacje i kwalifikacja do zabiegów z zakresu medycyny estetycznej.

lek. med. Beata Wańczyk-Dręczewska

dermatolog

Jest absolwentką Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, obecnie odbywa szkolenie specjalizacyjne z dermatologii i wenerologii w Klinice Dermatologii, Chorób Przenoszonych Drogą Płciową i Immunologii Klinicznej w Olsztynie. Zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób skóry, wykonuje badania dermatoskopowe znamion oraz zabiegi z zakresu dermatochirurgii i medycyny estetycznej.
W kontakcie z pacjentem opiera się na indywidualnym podejściu oraz najbardziej aktualnej wiedzy medycznej. Stale pogłębia swoją wiedzę poprzez uczestnictwo w konferencjach, kursach i warsztatach.

lek. med. Katarzyna Cichowska

dermatolog

Jest lekarzem w trakcie specjalizacji z dermatologii i wenerologii, której program realizuje w Klinice Dermatologii, Wenerologii i Alergologii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. Ukończyła jednocześnie kierunek lekarski i farmację na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Była uczestniczką stypendium ERASMUS+ w Lyonie we Francji. Roczna praca we francuskich szpitalach pozwoliła jej obcować z medycyną na światowym poziomie z nastawieniem na holistyczne i indywidualne podejście do pacjenta.
Specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu chorób skóry, a w szczególności: trądziku pospolitego i różowatego, alergicznych chorób skóry, atopowego zapalenia skóry, chorób włosów i skóry owłosionej głowy. Posiada doświadczenie w leczeniu biologicznym pokrzywki. 
W kręgu zainteresowań znajdują się również medycyna anti-aging, laseroterapia w szczególności leczenie blizn oraz chemia kosmetyczna z której wiedzę zdobyłam podczas studiowania farmacji.
Stale poszerza swoją wiedzę i umiejętności poprzez uczestnictwo w licznych szkoleniach, kursach i konferencjach w dziedzinie dermatologii i medycynie estetycznej.