Endokrynolodzy dziecięcy

dr n. med. Łukasz Szmygel

endokrynolog dziecięcy, diabetolog dziecięcy

Jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, specjalistą endokrynologii i diabetologii dziecięcej, specjalistą pediatrii oraz ultrasonografistą.
Ponad 10-letnie doświadczenie w leczeniu dzieci z chorobami endokrynologicznymi i cukrzycą oraz doświadczenie pediatryczne zdobywał w Klinice Pediatrii, Diabetologii i Endokrynologii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku oraz jako lekarz podstawowej opieki zdrowotnej. W swojej pracy łączy doświadczenie kliniczne z umiejętnością wykonywania badania USG tarczycy i wielu innych narządów.
Praca naukowa i dydaktyczna w Gdańskim Uniwersytecie medycznym znalazła ukoronowanie w uzyskanym z wyróżnieniem tytule doktora nauk medycznych, dzięki pracy pt. „Udział diagnostyki ultrasonograficznej w ocenie stanu dziecka we wstępnym okresie leczenia cukrzycy typu 1”. 
Jest członkiem wielu towarzystw medycznych, m.in. European Society for Paediatric Endocrinology, Polskiego Towarzystwa Endokrynologii i Diabetologii Dziecięcej, European Federation of Societies for Ultrasound in Medicine and Biology, Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego, Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego, Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego.
Jest laureatem nagrody Okręgowej Izby Lekarskiej w Gdańsku „Pro Bono Societatis Medicorum Pomeranie” za działalność na rzecz samorządu lekarskiego.
Każdego roku uczestniczy w konferencjach medycznych w Polsce i zagranicą, aby ciągle podnosić swoje kwalifikacje.
Jest członkiem i Konsultantem Medycznym Stowarzyszenia Zespołu Williamsa, które pomaga dzieciom z tą rzadką chorobą.
Prywatnie jest ojcem dwójki bardzo energicznych dzieci i towarzyszem życia równie energicznej żony. Wolny czas bardzo chętnie spędza w ogrodzie, na motocyklu lub na boisku do siatkówki.