Radiolodzy / Diagności usg

lek. med. Olga Przychodzeń - Łapa

radiolog

Absolwentka Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, Wydziału Lekarskiego.
Pracuje w Szpitalu Morskim im. PCK w Gdyni w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej, gdzie odbywa szkolenie specjalizacyjne z radiologii.
Uczestniczka wielu sympozjów, szkoleń i kursów z zakresu ultrasonografii, m.in w onkologii i urologii.
Specjalizuje się w diagnostyce obrazowej dorosłych i dzieci.
Główne zainteresowania zawodowe to:
- diagnostyka ultrasonograficzna chorób skóry i tkanki podskórnej,
- ultrasonografia układu moczowego dorosłych i dzieci
- kompleksowa diagnostyka obrazowa w onkologii
Wykonuje badania w zakresie: usg jamy brzusznej dorosłych i dzieci, usg tarczycy, usg węzłów chłonnych, usg tkanek miękkich, usg ślinianek, usg mózgowia przezciemiączkowe, usg moszny (jąder), usg piersi, usg mózgowia przezciemiączkowe, usg jamy brzusznej z oceną refluksu żołądkowo-przełykowego u dzieci, usg układu moczowego u dorosłych i dzieci

Pasjonatka malarstwa akwarelowego, florystyki i sportów gimnastycznych.
Miłośniczka kotów norweskich leśnych.

lek. med. Maciej Skałbania

radiolog

Absolwent Wydziału Lekarskiego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, lekarz w trakcie specjalizacji w dziedzinie radiologii i diagnostyki obrazowej, na co dzień pracuje w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu w Zakładzie Radiologii. Zainteresowany diagnostyką ultrasonograficzną już od czasów studiów, stara się łączyć wiedzę kliniczną z potencjałem USG by postawić trafne rozpoznanie lub skierować pacjenta na właściwą ścieżkę diagnostyczną. Członek Polskiego Towarzystwa Radiologicznego, uczestnik licznych kursów i szkoleń doskonalących z tematyki USG. Jego główne zainteresowania zawodowe to ultrasonografia w endokrynologii, chirurgii i urologii oraz diagnostyka onkologiczna.
Wykonuje badania USG oraz USG Doppler z zakresu:
- USG jamy brzusznej z oceną układu moczowego
- USG tarczycy i przytarczyc
- USG ślinianek
- USG węzłów chłonnych
- USG szyi (ocena tarczycy, węzłów chłonnych i ślinianek)
- USG moszny (w tym jąder)
- USG powłok brzusznych pod kątem przepuklin
- USG tkanek miękkich
- Doppler tętnic domózgowych
- Doppler tętnic kończyn dolnych
- Doppler aorty brzusznej i tętnic biodrowych

Prywatnie miłośnik boksu oraz kotów rasy Cornish Rex.

dr n. med. Łukasz Szmygel

diagnosta usg, endokrynolog dziecięcy, diabetolog dziecięcy

Jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, specjalistą endokrynologii i diabetologii dziecięcej, specjalistą pediatrii oraz ultrasonografistą.
Ponad 10-letnie doświadczenie w leczeniu dzieci z chorobami endokrynologicznymi i cukrzycą oraz doświadczenie pediatryczne zdobywał w Klinice Pediatrii, Diabetologii i Endokrynologii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku oraz jako lekarz podstawowej opieki zdrowotnej. W swojej pracy łączy doświadczenie kliniczne z umiejętnością wykonywania badania USG tarczycy i wielu innych narządów.
Praca naukowa i dydaktyczna w Gdańskim Uniwersytecie medycznym znalazła ukoronowanie w uzyskanym z wyróżnieniem tytule doktora nauk medycznych, dzięki pracy pt. „Udział diagnostyki ultrasonograficznej w ocenie stanu dziecka we wstępnym okresie leczenia cukrzycy typu 1”. 
Jest członkiem wielu towarzystw medycznych, m.in. European Society for Paediatric Endocrinology, Polskiego Towarzystwa Endokrynologii i Diabetologii Dziecięcej, European Federation of Societies for Ultrasound in Medicine and Biology, Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego, Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego, Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego.
Jest laureatem nagrody Okręgowej Izby Lekarskiej w Gdańsku „Pro Bono Societatis Medicorum Pomeranie” za działalność na rzecz samorządu lekarskiego.
Każdego roku uczestniczy w konferencjach medycznych w Polsce i zagranicą, aby ciągle podnosić swoje kwalifikacje.
Jest członkiem i Konsultantem Medycznym Stowarzyszenia Zespołu Williamsa, które pomaga dzieciom z tą rzadką chorobą.

Prywatnie jest ojcem dwójki bardzo energicznych dzieci i towarzyszem życia równie energicznej żony. Wolny czas bardzo chętnie spędza w ogrodzie, na motocyklu lub na boisku do siatkówki.